img

Emirates, artan talebi karşılamak için Avustralya’ya iki sefer daha ekliyor


Emirates, Avustralya kapasitesinin yeniden eski haline getirilmesine yönelik önemli bir adım daha atarak iki önemli şehir Sidney ve Melbourne’e seferlerini artırıyor. Havayolu, Sidney aktarmalı Christchurch, Yeni Zelanda seferlerini de yeniden başlatarak Avustralyalı yolculara trans-Tasman güzergahında yeni bir seyahat yolu sunuyor.

Emirates, 26 Mart’tan itibaren Dubai ve Melbourne arasındaki Singapur aktarmalı günlük sefer sayısını ikiden üçe çıkarırken 1 Mayıs’tan itibaren Sidney’e üçüncü bir direkt sefer daha gerçekleştirmeye başlayacak. Havayolu, kısa bir süre önce Brisbane’e 1 Haziran’dan itibaren günde iki sefer yapılacağını duyurmuştu. Havayolu seyahatinde yoğun günlerden geçilen bir dönemde atılan bu devasa adımla Emirates, Avustralya kalkışlı ve varışlı seferlerini artırma konusundaki kararlılığını sürdürüyor. İki sefer de Economy, Business ve First Class kabinler sunan üç sınıflı Boeing-777 300ER ile gerçekleştirilecek.

Emirates yıl ortasına kadar Avustralya’ya haftada 63 sefer gerçekleştirme seviyesine ulaşacak ve önemli şehirlerden haftada 55 binin üzerinde yolcu taşıma kapasitesine sahip olacak. Havayolunun Avustralya seferlerini eski haline getirme çalışmalarında önemli bir kilometre taşı olarak, Melbourne ve Sidney seferleri pandemi öncesi seviyelere ulaşacak. Kapasitedeki artış, yolculara Avustralya kalkışlı ve varışlı daha fazla bağlantı imkanı sağlayarak turizmin canlandırılmasına destek olmanın yanı sıra Boeing 777-300ER’nin sunduğu 22 tonluk büyük kargo kapasitesi sayesinde ticaret ve iş olanaklarını güçlendirecek.

Emirates, yeniden başlatılan üçüncü Dubai-Melbourne seferiyle, Singapur ve Melbourne arasında yeni bir bağlantı seçeneği sunarak iki şehir arasındaki güçlü talebi karşılamanın yanı sıra yolcularına adeta imzası haline gelmiş olan ve farkıyla öne çıkan ayrıcalıklı ürün ve hizmetlerini sunuyor. Sidney aktarmalı Christchurch seferi 26 Mart’ta başlayacak ve yolculara iki şehir arasında Emirates’in amiral gemisi olan A380 uçağıyla seyahat etme fırsatı verecek.

Emirates Havayolu Ticari İşler Direktörü Adnan Kazım konuya ilişkin şu açıklamada bulundu:

“1996’da Melbourne’e gerçekleştirdiğimiz ilk uçuştan bugüne, 25 yılı aşkın süredir Avustralya’ya sefer düzenliyoruz. Bu süre zarfında, 40 milyondan fazla yolcuyu gururla taşıdık ve pandemi sırasında Avustralya’ya uçuşlarımızı sürdürdük. Seferlerimiz büyük talep görmeye devam ediyor ve biz de yeni Premium Economy Class kabinimiz gibi hizmetler de dahil olmak üzere Avustralyalılara ve yolcularımıza daha fazla seyahat seçeneği sunmak için özveriyle çalışıyoruz. Avustralya, Premium Economy sınıfının sunulduğu ilk pazarlardan biridir.” 

Melbourne Havalimanı CEO’su Lorie Argus şunları söyledi:

“Melbourne’den Avrupa ve Asya’ya güçlü bir seyahat talebiyle karşı karşıya olduğumuz bu günlerde, sunulan ekstra kapasite yolcular için harika bir gelişme olarak öne çıkıyor. Kapasitenin artırılması, Boeing 777-300 modeli uçağın Asya ve Ortadoğu’ya sunduğu ek kargo olanaklarıyla Victoria’lı ihracatçıları da sevindirecek.”

"Emirates’in yeniden başlatılan seferleri"

"Sidney – Dubai: üçüncü günlük direkt sefer"

Emirates, 1 Mayıs 2023’ten itibaren, Dubai ve Sidney arasında Boeing 777-300ER ile üçüncü bir günlük sefer gerçekleştirmeye başlayacak. Emirates’in EK416 sefer sayılı uçuşu Dubai’den 21:30’da kalkış yaparak Sidney’e ertesi gün 17:20’de varacak. EK417 sefer sayılı dönüş uçuşu ise 20:10’da Sidney’den kalkarak 04:30’da Dubai'ye varacak. Havayolu, halihazırda Sidney’e A380 ile günde iki sefer düzenliyor.

"Melbourne – Dubai: Singapur aktarmalı üçüncü günlük sefer"

Victoria’da turizmi ve ticareti canlandırmaya olan uzun soluklu kararlılığını sürdürmeye devam eden Emirates, 26 Mart 2023’ten itibaren Melbourne’e Singapur aktarmalı üçüncü günlük seferini gerçekleştirmeye başlayacak. EK404 sefer sayısıyla ve Boeing 777-300ER uçak modeli ile gerçekleştirilecek olan üçüncü günlük uçuş Dubai’den 21:15’te kalkarak Singapur’a 08:50’de varacak. Uçuş daha sonra Singapur’dan 10:25’te kalkış yaparak yerel saatle 20:35’te Melbourne’e varacak. EK405 sefer sayılı dönüş uçuşu ise, 03:25’te Melbourne’den kalkarak 08:15’te Singapur’a varacak. Uçuş daha sonra 09:40’ta Dubai için havalanacak ve yerel saatle 13:00’te varacak.

"Sidney aktarmalı Christchurch seferleri yeniden başlıyor"

Emirates, Sidney aktarmalı Christchurch seferlerini 26 Mart 2023’ten itibaren yeniden başlatıyor. Seferler A380’le ve EK412 ve EK413 sefer sayılarıyla gerçekleştirilecek. Emirates’in EK412 sefer sayılı uçuşu Dubai’den 10:15’te kalkış yapacak ve 07:00’de Sidney’e varacak. Uçuş daha sonra Sidney’den 08:45’te kalkış yaparak 13:50’de Christchurch’e varacak. Ardından EK413 sefer sayılı uçuş Christchurch’ten 18:20’de kalkacak ve 19:40’ta Sidney’e varacak. EK413 sefer sayılı uçuşun son olarak ise 21:45’te kalkış yaptıktan sonra yerel saatle 05:15’te Dubai’ye varacak.

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.