img

Çin’de 4 ayda 24 milyon kişi bireysel emeklilik sistemine dahil oldu


Ülkenin bankacılık ve sigorta düzenleyicisi, Çin’in geçen yıl kasım ayında ülkenin yaşlılık sigortası mekanizmasını tamamlamak için bireysel emeklilik planını uygulamaya koyduğunu duyurmasından bu yana 24 milyondan fazla bireysel emeklilik hesabı açıldığı bilgisini verdi.

Çin Bankacılık ve Sigorta Düzenleme Komisyonu, Kasım 2022’de bankacılık ve sigorta kurumlarının bireysel emeklilik hesabı sahipleri için tasarruf, servet yönetimi ürünleri, ticari emeklilik sigortası ve diğer finansal ürünleri başlattığını söyledi.

Bireysel emeklilik planı kapsamında, başvuru sahipleri yıllık 12.000 yuan’a (yaklaşık 1.740 dolar) kadar tahsilat yapabilen ve vergi teşviklerinden yararlanabilen kişiler, kendi bireysel emeklilik hesaplarını açabiliyor. Çin, bu nedenle özel yaşlılık fonları da oluşturdu. Çin Bankacılık Varlık Yönetimi Kayıt ve Saklama Merkezi, ülkenin yedi bireysel emeklilik servet yönetimi ürününden oluşan ilk partiyi 10 Şubat’ta açıkladığını söyledi.

Çin, ulusal temel yaşlılık sigortasını, kurumsal ve mesleki emeklilikleri, ticari yaşlılık finansal ürünlerini ve özel emeklilik planını kapsayan üç ayaklı bir yaşlılık sigortası mekanizmasına sahip.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Vakıf Katılım

 

 

 

 

Haber Aboneliği

CANLI YAYIN EKRANI

Reklam Pazarı

Reklam İçeriği

Kandilli Rasathanesi Son Depremler

Dünya Genelinde Son Depremle

Dolar Fiyatı

 

 

724ilanbul

Araba Hayali

Piramit Menkul Kıymetler A.Ş.