Reysaş YKB Döven: Bu yıl 250-300 milyon TL civarında yatırım yapacağız

Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, yatırımlara 2020’nin ikinci çeyreğinde başlanacağını ifade etti. Bloomberg HT canlı yayınına katılan Döven, “Bu

Reysaş Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Döven, yatırımlara 2020’nin ikinci çeyreğinde başlanacağını ifade etti.

Bloomberg HT canlı yayınına katılan Döven, “Bu yıl 250-300 milyon TL civarında yatırım yapacağız. 84 adet depomuz var ve yüzde 100’ü dolu. Şirket olarak en büyük artımız, yatırımımızın en az yüzde 50’sini öz kaynakla yapmamız. Borçsuz bir şirketiz ve kredi kullanmaya ihtiyacımız yok” dedi.

Taşımaları trenle yaptıklarını belirten Döven, “Yüzde 100 doluyuz ve daha ucuza gidiyoruz. Çin’den gelen tren boğazın altından (Marmaray) geçti ama biz hayal bile edemiyoruz. Halkalı da, Çatalca’da yükümüzü indirip, yükü Anadolu yakasına TIR’la geçirmek zorundayız.

Marmaray’dan geçemiyoruz. Tekstilde Çin’i Avrupa’ya yaklaştırmak lehimize değil. Trenle taşıma tekstil-konfeksiyon sektörünün de lehine ve imkân olması halinde bunu ilk olarak da biz hayata geçiririz fakat trende bizim 7 istasyonumuz olmasına ragmen, bu istasyonların 7’sini de TCDD özelleştirdi” diyerek sözlerini noktaladı.


Hibya Haber Ajansı

1.6b
Okunma