İzmir'de 90 dakika içinde ücretsiz aktarma sistemi kabul edildi

İzmir'de toplu ulaşımda ilk binişten itibaren 90 dakika süresince ücretsiz aktarma sistemi, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında oybirliğiyle kabul edildi.

İzmir'de 90 dakika içinde ücretsiz aktarma sistemi kabul edildi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, görevdeki ilk 180 gününü kapsayan vaatleri arasında yer alan, toplu ulaşımda ilk binişten sonraki 90 dakika içinde ücretsiz aktarma yapılmasına olanak tanıyacak sisteme ilişkin teklif, Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) toplantısında gündeme geldi.

Daha önce iki kez oy çokluğu ile reddedilmesi nedeniyle Başkan Tugay’ın “Vazgeçmek yok. İzmirli 90 dakika hakkını istiyor. Kabul edilene kadar her UKOME toplantısına halkımızın bu talebini taşımaya devam edeceğiz.” dediği teklif, bu defa oybirliğiyle kabul edildi.  

Başkan Tugay’ın göreve gelmesinin ardından, 15 Mayıs ve 14 Haziran tarihlerinde düzenlenen UKOME toplantılarında da sunulan teklif, merkezi idareye bağlı kurum ve kuruluşların temsilcilerinin olumsuz oylarıyla reddedilmişti. 

90 Dakika Ücretsiz Aktarma Sistemi, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın, UKOME kararını onaylamasının ardından yürürlüğe girecek. 

  Hibya Haber Ajansı